İlk Bir Milyon! Okurlarıma Selamlar!

"Bu sayfa benim gibi heyecan duyarak ailede eşine, çocuğuna, okulda öğrencisine, iş yerinde hizmet ettiği vatandaşına ‘selam vererek’ gününe başlayanların, mahallede, kentte, toplumda İNSAN İNSANA YAŞANACAK BİR GELECEK İÇİN kendini geliştiren ve selam verenlerin sayfası." 

Facebook’ta okur sayım bugün bir milyona ulaştı. Bunu ilk milyon olarak görüyor ve önümüzdeki aylarda ve yıllarda katlanarak artacağına inanıyorum. Facebook sayfamdaki sayı bana neden heyecan veriyor? Sizlerle paylaşmak isterim. 

Bir kitap bir insanı, bir insan bir toplumu değiştirebilir. Amacım okurlarımı değiştirmek değil, FARKINA VARDIRMAK, her bir okurumun farkındalık dünyasını zenginleştirmek. Bir annenin farkındalık dünyası zenginleşince eşinin, çocuklarının, arkadaşlarının, komşularının, mahallenin, toplumun farkındalık dünyası zenginleşir. Öğretmeni düşününsenize!! Okurum bir öğretmen ise, onun farkındalık dünyasının zenginleşmesi, ne kadar heyecan verici bir durum!! Yüzlerce, binlerce öğrencinin ve onların ebeveynlerinin yaşamları olumlu yönde etkilenebilir. Bir garsonun, muhtarın, satış elamanının, profesörün, polisin, bankacının, bakkalın güler yüzü ve bilinçli davranışlarıyla bir günde kaç kişiyi etkileyebileceğini düşünün. Bir ev hanımının komşuları ve arkadaşlarıyla ilişkisi tüm mahalleyi etkileme potansiyeline sahip… İşte böyle düşünerek heyecan duyuyorum. Ülkemde, benim bu heyecanımı safça, çocuksu ve anlamsız bulan çok insan olduğunu biliyorum. Ama bu sayfa benim gibi heyecan duyarak ailede eşine, çocuğuna, okulda öğrencisine, iş yerinde hizmet ettiği vatandaşına ‘selam vererek’ gününe başlayanların, mahallede, kentte, toplumda İNSAN İNSANA YAŞANACAK BİR GELECEK İÇİN kendini geliştiren ve selam verenlerin sayfası. 

Bireysel yaşam, aile hayatı, okul, eğitim, iş hayatı ve genel olarak toplumsal yaşamla ilgili yazmaya devam edeceğim. Yaşamımızı yöneten değerler üzerinde çok durdum ve durmaya devam edeceğim. Sizlerin yorumlarınızdan yararlanıyorum. Ayrıca bu Facebook sayfasının bir işlevi daha var: Kimse diğerinin onurunu kırmadan, seviyesini kaybetmeden, birbirinden farklı fikirleri ve inançları paylaşabiliyor; böylece demokratik bir paylaşım ortamına örnek oluşturuyor. Böyle kalmasını çok istiyorum; buna özen gösterdiğiniz için sizlere minnettarım. 

Şimdiye kadar olduğu gibi şimden sonrada kitaplarımı yazarken, konferans verirken, tv programı yaparken, makaleler yazarken şu değerler ve ilkeler bana yol gösterecektir: 

– Bilimsel tutum içinde gerçeğe saygı 

– Yaşı, cinsiyeti, ırkı, dili, dini, mesleği ne olursa olsun insana saygı 

– Her türlü inanca (ya da inançsızlığa) saygı 

– İnsana ve tüm olarak doğaya sevgi ile, biz bilinci içinde yaklaşım 

– Hakkaniyet 

– Empati 

– İçtenlik 

– Barışa ve Türkiye’nin uygar geleceğine kendini adama 

Bu başarıya ben kendim tek başıma ulaşamazdım; Yıldız Hacıevliyagil Cüceloğlu, Polat Doğru, Barış Kızılkaya, Emre Pekçetinkaya değer verdiğim ekip arkadaşlarım, onların her yönden katkıları çok oldu ve olmaya devam ediyor. Hepsine sizlerin tanıklığında teşekkür ediyorum. 

Bu Facebook sayfamda haftada en az bir makale yazmaya, mevcut ve yeni çıkacak kitaplarımı tanıtmaya, halka açık konferans ve seminerlerimi duyurmaya özen göstereceğim. Umarım yukarıda söylediğim değer ve ilkeler çerçevesinde siz de yorumlarınızı yapmaya devam edersiniz. En iyi dileklerimle, selamlar, sevgiler 

(Doğan Cüceloğlu / 10.08.2015)

Yorumlarınızı Paylaşın

GÖNDER

0 Yorum

  1. Henüz yorum yapılmamış.

İlgili yazılar

İlgili kitaplar

Güncel Video

Çaresizlikten nasıl kurtuluruz?

‘İyimser’ ve ‘kötümser’ olmak arasındaki fark nedir? Çaresiz mi doğuyoruz? Neden depresyona giriyoruz?