Doğan Cüceloğlu Ekibi

“Hedefim bu ülkede doğan her bir çocuğun çocukluğunu doya doya yaşamasına ve olabileceği en iyi insan olmasına yardımcı olmak” Doğan Cüceloğlu (Var mısın? s. 103)

Doğan Cüceloğlu kitaplarında da tekrar tekrar vurguladığı gibi ekip çalışmasına çok değer verirdi.

Uzun bir zamandan beri yakın çalışma ekibi olarak eşi Yıldız Hacıevliyagil Cüceloğlu, kızı Umay Divi, araştırma ve sosyal medya asistanları Emre Pekçetinkaya, Gizem Çil, ile kişisel asistanı Berna Azamak kendisine elimizden gelen desteği veriyorduk. Doğan Hoca bizleri “DC Ekibi” olarak adlandırmıştı.

Doğan Hoca’mızın beklenmedik kaybını takiben “DC Ekibi” olarak Doğan Cüceloğlu’nun sosyal medya hesaplarını yıllar içinde oluşturduğu 21 kitap, sayısız video, tv programı, seminer, söyleşi, makale ve podcast’ten oluşan içerikle sürdürmeye devam ediyoruz. Amacımız Doğan Cüceloğlu’nun ürettiği değerli içeriği en kolay ve hızlı şekilde ulaşılır kılmak. Böylece yaşamını adadığı “bu ülkede doğan her bir çocuğun çocukluğunu doya doya yaşamasına ve olabileceği en iyi insan olmasına yardımcı olmak” hedefine hep birlikte ulaşmamıza elimizden gelen katkıda bulunmak. Çocukları Ayşen, Elif, Timur ve Emily de manevi destekleriyle yanımızda.

Doğan Hoca’nın başlattığı, web sitesini kullanıcıların bilgilere daha kolay ulaşabilir hale getirme çabasını, tamamlamış olmaktan mutluyuz. Bu süreçte bize destek veren Kronik Kitap ve Nar Social Media’ya katkılarından ötürü teşekkür ederiz.

Siz de bu web sitesi aracılığıyla, Doğan Hoca’mızın hedefinin gerçekleşmesine katkıda bulunmak isterseniz görüş ve önerilerinizi dcekibi@insaninsana.com.tr adresine yazabilirsiniz.  

Değerli katkılarınız için şimdiden teşekkür ederiz.  

DC Ekibi

Güncel Video

Çaresizlikten nasıl kurtuluruz?

‘İyimser’ ve ‘kötümser’ olmak arasındaki fark nedir? Çaresiz mi doğuyoruz? Neden depresyona giriyoruz?