Hayat İçin Oyun Planı: Mentorluk Nedir ve Hayatınızı Nasıl Değiştirir? (John Wooden)

"ABD'nin gelmiş geçmiş en başarılı basketbol koçlarından biri olarak kabul edilen John Wooden'ın sabır azim disiplin ve emekle yoğrulmuş 100 yıllık yaşamı parlak başarılarla dolu bir mentorluk öyküsüdür."

ABD’nin gelmiş geçmiş en başarılı basketbol koçlarından biri olarak kabul edilen John Wooden’ın sabır azim disiplin ve emekle yoğrulmuş 100 yıllık yaşamı parlak başarılarla dolu bir mentorluk öyküsüdür.

Lise ve üniversite yıllarında üstün yetenekli bir oyuncu olarak dikkatleri çeken Wooden öğrencilik hayatından sonra kariyerini basketbol koçu olarak sürdürdü. 1948 yılında koçluk görevini üstlendiği UCLA Bruins takımıyla erişilmesi güç rekorlara imza atarak basketbol tarihine adını efsanevi koç olarak yazdırdı. ABD’nin en önemli spor ödül ve unvanlarına layık görülen John Wooden emekli olduktan sonra sadece sporculara değil yediden yetmişe herkese yol gösteren güvenilir bir mentor olarak geniş kitlelerce kabul gördü. 4 Haziran 201 Oda hayata gözlerini yumduğunda geride sayısız madalya ve kupanın yanı sıra kendi imzasını taşıyan pek çok kitap makale ve söyleşi bıraktı.

Yorumlarınızı Paylaşın

GÖNDER

0 Yorum

  1. Henüz yorum yapılmamış.
Güncel Video

Çaresizlikten nasıl kurtuluruz?

‘İyimser’ ve ‘kötümser’ olmak arasındaki fark nedir? Çaresiz mi doğuyoruz? Neden depresyona giriyoruz?